BESTIMAGE GROUP ILETIŞIM DINAMIKLERINE HAKIM EKIBIYLE AMACINA ULAŞAN, HEDEF KITLE ÜZERINDE MAKSIMUM ETKILEŞIMI OLUŞTURACAK AFIŞ TASARIMLARINDA ETKIN ROL OYNAR.


BİLGİ AL
PREV
NEXT

AFİŞ TASARIMI; TİCARİ AFİŞLER, KÜLTÜREL AFİŞLER VE SOSYAL AFİŞLER OLMAK ÜZERE ÜÇ ANA KATEGORİYE AYRILABİLİR. İNSANLARI BİR ÜRÜN YA DA HİZMET HAKKINDA BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA KULLANILAN BİR İLETİŞİM MATERYALİDİR. HERHANGİ BİR ÜRÜN YA DA HİZMET İÇİN AFİŞ TASARIMI GERÇEKLEŞTİRİLEBİLECEĞİ GİBİ; FESTİVAL, KONSER, KONFERANS GİBİ ORGANİZASYONLAR İÇİN VEYA SOSYAL BİR MESAJ VERMEK İÇİN DE GERÇEKLEŞTİRİLEBİLİR.

BAŞARILI BİR AFİŞ TASARIMININ EN ÖNEMLİ ÖĞESİ GÖRSEL ÖĞEDİR FAKAT METİNSEL ÖĞELER DE GÖRSELİ DESTEKLEMELİDİR. BAŞARILI BİR AFİŞ, DİKKAT ÇEKİCİ OLMALIDIR. YAZI KARMAŞASI OLMAMALI, AZ METİN KULLANILARAK ETKİLİ GÖRSELLER TASARLANMALIDIR.

TİCARİ AFİŞLER, ÜRÜN YA DA HİZMET TANITMAK AMACIYLA KULLANILIRLAR. KÜLTÜREL AFİŞLER İSE SANAT VE KÜLTÜREL OLAYLARLA İLGİLİ OLAN AFİŞ TASARIMLARIDIR. ÖRNEK OLARAK; SERGİLER, SANAT GALERİLERİ, FİLMLER, TİYATROLAR, FESTİVALLER, KONSERLER, SPOR ETKİNLİKLERİ GİBİ KONULAR İÇİN KULLANILAN AFİŞ TASARIMLARI GÖSTERİLEBİLİR. SOSYAL AFİŞLER İSE EĞİTİCİ BİR KONUYU ELE ALABİLİR. ÇEVREYLE ALAKALI KONULARDA BİLİNÇ OLUŞTURMAK AMACIYLA YAYIMLANABİLİR VEYA BİR GÖRÜŞÜ BİLDİREBİLİRLER.

AFİŞ TASARIMLARI AMAÇLARINA VE KONULARINA GÖRE TASARLANIRLAR. ETKİLİ BİR AFİŞ TASARIMI İÇİN ÖNCELİKLE HEDEF KİTLENİN İYİ ANALİZ EDİLMESİ GEREKİR. ARDINDAN HEDEF KİTLENİN PROFİLİNE GÖRE EN UYGUN GÖRSEL TASARIMLAR GERÇEKLEŞTİRİLEREK İLK BAKIŞTA DİKKAT ÇEKECEK BİR ÇALIŞMA HAYATA GEÇİRİLMELİDİR.